امام باقر (علیه السلام) در رابطه با دعای بهاء که در سحرهای ماه مبارک رمضان خوانده می شود، فرمودند: اگر مردم می دانستند که این دعا چه عظمتی نزد خداوند دارد و اگر می دانستند که این دعا با چه سرعتی به اجابت می رسد، برای دستیابی به آن، با یکدیگر به جنگ بر می خواستند، هر چند با شمشیر!

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اللّهم صلّ علی فاطمۀ و أبیها و بعلها و بنیها بعدد ما أحاط به علمک

صلی الله علیک یا ابا عبد الله (عصر عاشورا)

عصر روز عاشورا ابا عبد الله یکه و تنها در میان دشمنان مانده. یک  طرف را نگاه می­کند زن و بچه را می­ بیند که ترسان در خیمه­ ها نشسته­ اند. طرف دیگر را نگاه می­ کند گرگ های خون خواری را می­ بیند که بویی از انسانیت ندارند. به میدان  جنگ می­ رفت و هر از چندی به خیمه­ ها سر می ­زد. وقتی اهل حرم صدای شیحه­­ ی اسب امام را می­ شنیدند با خوشحالی به استقبالش می­ رفتند. آقا برای بار آخر به میدان رفت.  از شدت عطش لب های مبارک ترک برداشته بود و گلو خشک شده بود. آن قدر تیر و نیزه خورده بود که از روی اسب به زیر  افتاد. ذوالجناح که سوار خود را در دست دشمنان می­ دید با سرعت به خیمه­ گاه آمد تا خبر شهادت حسین را به آن ها برساند. وقتی صدای  شیحه­ ی اسب را شنیدند خوشحال به بیرون دویدند. (شاید) سکینه اولین کسی بود که به عشق دیدار پدر به بیرون دوید. اما دل ها بسوزد ! وقتی اسب را غرقه در خون و بدون سوار دید فریادی کشید و به عقب برگشت  تا همه را مطلع کند. بعد به سوی  اسب رفت تا خبری از پدر بگیرد.

ای فرس برگشته­ ای سوی حرم تنها چرا؟! …

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

1 پاسخ به روضه: عصر عاشورا و شهادت امام حسین (علیه السلام)

  • سحر

    داستان خوب و قشنگی بود ممنونم

    [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 4998
  • بازدید دیروز: 5104
  • بازدید هفته: 44133
  • بازدید ماه: 149171
  • بازدید سال: 1669607