بسم الله الرّحمن الرّحیم

اللّهم صلّ علی فاطمۀ و أبیها و بعلها و بنیها بعدد ما أحاط به علمک

صلی الله علیک یا ابا عبد الله (عصر عاشورا)

عصر روز عاشورا ابا عبد الله یکه و تنها در میان دشمنان مانده. یک  طرف را نگاه می­کند زن و بچه را می­ بیند که ترسان در خیمه­ ها نشسته­ اند. طرف دیگر را نگاه می­ کند گرگ های خون خواری را می­ بیند که بویی از انسانیت ندارند. به میدان  جنگ می­ رفت و هر از چندی به خیمه­ ها سر می ­زد. وقتی اهل حرم صدای شیحه­­ ی اسب امام را می­ شنیدند با خوشحالی به استقبالش می­ رفتند. آقا برای بار آخر به میدان رفت.  از شدت عطش لب های مبارک ترک برداشته بود و گلو خشک شده بود. آن قدر تیر و نیزه خورده بود که از روی اسب به زیر  افتاد. ذوالجناح که سوار خود را در دست دشمنان می­ دید با سرعت به خیمه­ گاه آمد تا خبر شهادت حسین را به آن ها برساند. وقتی صدای  شیحه­ ی اسب را شنیدند خوشحال به بیرون دویدند. (شاید) سکینه اولین کسی بود که به عشق دیدار پدر به بیرون دوید. اما دل ها بسوزد ! وقتی اسب را غرقه در خون و بدون سوار دید فریادی کشید و به عقب برگشت  تا همه را مطلع کند. بعد به سوی  اسب رفت تا خبری از پدر بگیرد.

ای فرس برگشته­ ای سوی حرم تنها چرا؟! …

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

1 پاسخ به روضه: عصر عاشورا و شهادت امام حسین (علیه السلام)

  • سحر

    داستان خوب و قشنگی بود ممنونم

    [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی