وقتی حضرت زهرا (سلام الله علیها) به شهادت رسید، آن حضرت را غریبانه تشییع کردند. امیرالمؤمنین (علیه السلام) جلو تابوت را گرفته بود و حسن و حسین (علیهماالسلام) هم گریان به دنبال جنازۀ مادر حرکت می کردند. جنازه را روی زمین گذاشتند و امیرالمؤمین پیکر مطهر همسر را درون قبر گذاشت و بند کفن را باز کرد. در آن حال نگاهشان به گل های فاطمه افتاد. فرمود یتیمان فاطمه بیایید با مادر وداع کنند. حسن و حسین جلو آمدند و روی جنازۀ مادر افتادند. ناگاه مادر دستانش را بالا آورد و فرزندان خود را در آغوش گرفت.

دل ها را روانۀ کربلای حسینی کنیم. زمانی که فرزندان حسین برای آخرین وداع به گودی قتلگاه آمدند. دلها بسوزد وقتی به گودی قتلگاه آمدند. دیدند پدر سر در بدن ندارد. بدن عریان و تکه تکه است. بچه ها خود را روی بدن پدر انداختند. اما در آن لحظه  به جای آن که یتیم نوازی کنند، بچه ها را با تازیانه از روی پیکر پدر جدا کردند.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به روضه حضرت زهرا / مقایسه فرزندان حضرت زهرا با فرزندان امام حسین

 • ناشناس

  اینا را ننویسید حضرت زهرا چطور بعد از وفات دستاشو بالا میاره تا با بچه هاش وداع کنه این جملات شما باعث میشه تا دیدگاه های منفی بیشتر بشه

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ تیر ۲۱م, ۱۳۹۳ ۱۷:۱۵:

  سلام بر شما / دوست عزیزم این مطلب برگرفته از روایت است که ار طرق معتبر به ما رسیده است.
  حتی در قران کریم هم اشاره به افرادی (همچون حضرت عذیر) شده که بعد از مرگ زنده شده اند. آیا مقام و منزلت حضرت زهرا (سلام الله علیها) کمتر از آن ها بوده است؟!!!
  اگر در روایت آمده که دستان مبارک حضرت زهرا بالا آمد، علتش مقام ولایی و عظمت جایگاه امام حسن و امام حسین (علیهم السلام) در نزد خدای متعال است.
  بهتر است به جای این که بفرمایید چنین مطالبی رو نقل نکنید، قدری در رابطه با مقام اهل بیت (علیهم السلام) مطالعه بفرمایید.
  کتاب ادب فنای مقربان از حضرت آیت الله جوادی آملی که در شرح زیارت جامعه نوشته شده، کتاب مناسبی است.
  موفق باشید.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی