بسم الله الرحمن الرحیم

قاب دلم نقش حسیــــن است و بس

ذکر لبم نام حسیـــــــــن است و بس

روز قیامت که همه عاجزنـــــــــــــــــد

چشم ترم سوی حسین است و بس

حسین آرام جانم ….. حسین روح و روانم

از زبان زینب (سلام الله علیها) بگوییم: 

حسین جان! خواهرن یمیرد و صدا غربتت را نشوند. خواهرت بمیرد و صدای “هل من ناصرت” را نشنود

این قدر مگو یار نمانده است و غریبم    تا دختر زهار و ابرمرد خدا هست

حسینم! هنوز عباس رو داری. هنوز هم بچه های زیبن سربازان تو هستند.

اصلا بچه های خودم را با عشق شما بزرگ کردم. آن ها را بزرگ کردم تا خاج خود را فدای دین و امام زمانشان کنند.

بچه های زینب لباس رزم پویشدند و نزد دایی آمدند. به هر ترتیبی که با وساطت مادر از امام حسین اجازه گرفتند و به سمت میدان جنگ روانه شدند.

وقتی بچه ها و نوگل های زینب به میدان رفتند، مادر به خیمه ها رفت و از خیمه ها بیرون نیامد. حتی وقتی که به شهادت رسیدند، هر چه نگاه کردند دیدند که زینب از خیمه ها بیرون نیامد.

آخر هر کدام از بنی هاشم که به شهادت می رسیدند زینب از خیمه گاه بیرون می آمد و بر بالینش حاضر می شد. خصوصا وقتی علی اکبر حسین (علیه السلام) به شهادت رسید، بر سر و سینه زنان از خیمه بیرون آمد و خود را روی پیکر صد چاک علی انداخت.

ادب را ببینید! معرفت را ببینید! فکر می کرد که نکند حیسن شرمنده شود. ترسید که حسین نگاهش به او بیفتد و خجالت زده شود.

فرمود: این کار را در حق حسینم انجام دادم و برادرم هم تلافی کرد.

کجا؟!

روز اربعین که از اسارت بر می گشت خود را روی قبر مبارک برادر انداخت. فرمود: برادرم! از هر چه می خواهی سؤال کن. اما از دختر سه ساله ات سؤال نکن. 

یک امانت را نیاوردم نپرس

برادرم امانت دار خوبی نبود.

الا لعنۀ الله علی القوم الظالمین

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی