بسم الله الرحمن الرحیم

شش راه­ کار عملی برای تقویت حضور قلب در نماز 

 راه­ کار  چهارم: آگاهی از تفسیر نماز

برگرفته از کتاب پیوند جوان با نماز ـ نوشته مدیر سایت

حضور قلب در نماز بیشتر نمازخوان ­ها، اعمال نماز خود را از روی عادت و با حالت ناخودآگاه انجام می ­دهند. یعنی از روی عادت حمد و سوره می ­خوانند، به رکوع و سجود می ­روند و سلام می ­دهند. باید به گونه ­ای نماز خواند که این اعمال از روی آگاهی و با حالت خودآگاه صورت گیرند. بنابراین سعی کنید تفسیری از سورۀ حمد و سورۀ توحید مطالعه کنید و با آداب و حکمت ­هایی که برای قیام و رکوع و سجود بیان شده آشنا شوید تا در حین نماز، خود را در دریای بی ­کران بندگی خداوند ببینید و با تمام وجود به گفتگو با خدای یکتا بنشینید.

در همین راستا کتاب­ های ارزشمندی نوشته شده که حق مطلب را ادا نموده­ اند. به عنوان نمونه می ­توانید به کتاب «صلاۀ ­الخاشعین» از شهید بزرگوار، آیت ­الله دستغیب مراجعه فرمایید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی