بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

شش راه­ کار عملی برای تقویت حضور قلب در نماز 

 راه­ کار  چهارم: آگاهی از تفسیر نماز

برگرفته از کتاب پیوند جوان با نماز ـ نوشته مدیر سایت

حضور قلب در نماز بیشتر نمازخوان ­ها، اعمال نماز خود را از روی عادت و با حالت ناخودآگاه انجام می ­دهند. یعنی از روی عادت حمد و سوره می ­خوانند، به رکوع و سجود می ­روند و سلام می ­دهند. باید به گونه ­ای نماز خواند که این اعمال از روی آگاهی و با حالت خودآگاه صورت گیرند. بنابراین سعی کنید تفسیری از سورۀ حمد و سورۀ توحید مطالعه کنید و با آداب و حکمت ­هایی که برای قیام و رکوع و سجود بیان شده آشنا شوید تا در حین نماز، خود را در دریای بی ­کران بندگی خداوند ببینید و با تمام وجود به گفتگو با خدای یکتا بنشینید.

در همین راستا کتاب­ های ارزشمندی نوشته شده که حق مطلب را ادا نموده­ اند. به عنوان نمونه می ­توانید به کتاب «صلاۀ ­الخاشعین» از شهید بزرگوار، آیت ­الله دستغیب مراجعه فرمایید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 2481
  • بازدید دیروز: 3751
  • بازدید سال: 1613210
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3797
عکس های متنوع تصادفی