امام باقر (علیه السلام) در رابطه با دعای بهاء که در سحرهای ماه مبارک رمضان خوانده می شود، فرمودند: اگر مردم می دانستند که این دعا چه عظمتی نزد خداوند دارد و اگر می دانستند که این دعا با چه سرعتی به اجابت می رسد، برای دستیابی به آن، با یکدیگر به جنگ بر می خواستند، هر چند با شمشیر!

بسم الله الرحمن الرحیم

امیرالمؤمنین (علیه السلام) در ضمن خطبه ­ای طولانی می ­فرمایند:

«… و لو قد قام قائمنا» وقتی که قائم ما قیام کند.  

«لأنزلت السَّماءُ قطرها» آسمان باران های رحمت خود را بر زمین فرو می­ ریزد.

«و لأخرجت الأرضُ نباتها» زمین همه ­ی گیاهان خود را خارج می­ کند. در آن زمان سرتاسر کره­ ی زمین سرسبز می­شود و مردم از نعمت آب و هوای مطلوب بهره مند می­ شوند.

«و لَذهبت الشهناء من قلوب العباد» کینه ­ها از قلوب بندگاه خداوند پاک می­ شود. با از بین رفتن کینه صلح و آرامش در میان مردم حکم فرما می ­شود و مردم دنیا با آرامش در کنار یکدیگر زندگی می­ کنند.

«و اصطلحت السباع و البهائم حتی تمشی المرأه بین العراق إلی الشام لاتضع قدمیها إلاّ علی النبات و علی رأسها زبّیلها لایهیجها سبع و لاتخافه».[۱] حیوانات وحشی و چهار پایان رام می­ شوند تا جایی که خانمی فاصله ­ی بین عراق تا سوریه را پیاده طی می ­کند و در این فاصله قدم های خود را جز بر روی گیاه بر چیز دیگری نمی ­نهد و این خانم در حالی که زنبیلش را بر سر دارد (کنایه از آرامش در راه رفتن) حیوانی او را به هیجان در نمی ­آورد و او را نمی ­ترساند.

­نکته ­ی قابل توجه در این فقره از روایت، وسعت و شدت عدالت گستری آن حضرت است. امام زمان (عجل ­الله­ تعالی­ فرجه)  آن چنان عدالتی را در جهان حاکم می ­کنند که در محدوده­ ی حکومت ایشان حتی حیوانات وحشی هم نباید به حیوانان دیگر ظلم کنند، لذا این حیوانات علف خوار می­ شوند. حضرت چنان عدالتی را در دنیا برقرار می ­کنند که یک خانم یا خیال راحت تک و تنها به مسافرت می ­رود و حتی حیوانات هم او را به هراس نمی ­اندازند.[۱]


[۱] . بحار الأنوار ۵۲/۳۱۶/۱۱

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • کاربران حاضر: 6
  • بازدید امروز: 3916
  • بازدید هفته: 32999
  • بازدید ماه: 141900
  • بازدید سال: 1665764
  • تاریخ به‌روزشدن سایت: خرداد ۹, ۱۳۹۶
عکس های متنوع تصادفی