بسم الله الرحمن الرحیم

امام صادق (علیه­ السلام) می ­فرماید: وقتی شب جمعه شود، خداوند متعال فرشته ­ای را به آسمان دنیا می­ فرستد. هنگام طلوع فجر آن فرشته بر عرش و بالای بیت المعمور می ­نشیند و منبرهایی از نور را برای پیامبر اکرم، امیرالمؤمنین، حسن و حسین (علیهماالسلام) نصب می ­کند. آن بزرگواران بالای آن منبرها رفته و ملائکه و انبیای الهی و مؤمنین دور آن­ ها جمع می­ شوند و درهای آسمان هم باز می­ شود.

هنگام ظهر رسول اکرم (صلی ­الله ­علیه ­و آله) می ­فرماید: خدایا! [کجاست] وعده­ ی تو که در قرآن به آن اشاره فرموده ­ای؟ وعده ­ای که فرموده ­ای: «وَعَدَ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ لَیَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِی الْأَرْضِ کَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِینَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَ لَیُمَکِّنَنَّ لَهُمْ دِینَهُمُ الَّذِی ارْتَضى‏ لَهُمْ وَ لَیُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْناً».

بعد از حضرت رسول، ملائکه و انبیای الهی هم این دعا را تکرار می­ کنند. بعد از این پیامبر اکرم، امیرالمؤمنین، حسن و حسین (علیهماالسلام) به سجده افتاده و می ­فرمایند: خدایا ! غضب کن. چرا که حریمت شکسته شد، بندگان برگزیده ­ات کشته شدند و بندگان صالحت به ذلت و خواری افتادند. پس خداوند خواسته ­ی آن ها را اجابت کرده و آن، همان زور معلوم است.           

عن أبی عبد الله (علیه ­السلام) قال إذا کان لیلة الجمعة أهبط الرب تعالى ملکا إلى السماء الدنیا فإذا طلع الفجر جلس ذلک الملک على العرش فوق البیت المعمور و نصب لمحمد و علی و الحسن و الحسین (علیهما­السلام) منابر من نور فیصعدون علیها و تجمع لهم الملائکة و النبیون و المؤمنون و تفتح أبواب السماء فإذا زالت الشمس قال رسول الله یا رب! میعادک الذی وعدت به فی کتابک و هو هذه الآیة « وَعَدَ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ لَیَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِی الْأَرْضِ کَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِینَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَ لَیُمَکِّنَنَّ لَهُمْ دِینَهُمُ الَّذِی ارْتَضى‏ لَهُمْ وَ لَیُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْناً » ثم یقول الملائکة و النبیون مثل ذلک ثم یخر محمد و علی و الحسن و الحسین سجدا ثم یقولون یا رب اغضب فإنه قد هتک حریمک و قتل أصفیاؤک و أذل عبادک الصالحون فیفعل الله ما یشاء و ذلک یوم معلوم.[۱]


[۱] . الغیبة للنعمانی، ص۲۷۶

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی