بسم الله الرَّحمن الرَّحیم شیعه در روایات اهل سنت / احمد نباتی

مقدّمه­ ی مؤلّف

عقل هر انسانی، حکم م ی­کند که پیرامون مذهب و عقیده­ ی خود، تحقیقی کامل داشته و بهترین و کامل­ ترین آیین و مذهب را، برای خود انتخاب کند تا در روز واپسین، انگشت حسرت در دهان نگزد و خود را در محضر خدای سبحان از زیانکاران نبیند.

در روایات ما مطالبی دیده می ­شود، که در آن عبادات غیر شیعه را بیهوده دانسته و مضمون آن ها این است که «اگر کسی حقوق اهل بیت را ـ که یکی از آن ها حق ولایت و سرپرستی است ـ نشناسد، همه­ ی اعمالش بدون فایده بوده در آخرت نیز، کور محشور می ­شود.».

هنوز هم برخی انسان ها هستند، که در زندگی خود همان عقاید دوران جاهلیت را دنبال م ی­کنند، و می­ گویند: چون پدران ما در این آیین بودند؛ ما نیز در همین آیین خواهیم بود! بعد برای این که، خود را از زیر بار پذیرش استدلالهای متین خلاصی دهند، می­ گویند: چه فرقی می­کند که چه آیین و مذهبی داشته باشیم؟!

کسانی که گاه، محبت اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم ­السلام) را هم در دل راه می­ دهند؛ اما تن به ولایت آنها نداد ه­اند (!) آیا احتمال نم ی­دهند، که ممکن است روایاتی که از طریق همین اهل بیت در دست ماست، و در باب اهمیت ولایت و نهی از زندگی بدون امام وارد شده است، صحت داشته باشد؟ تا به حال در این اندیشه بوده ­اند که اگر چنین باشد اعمالشان همچون سرابی خواهد بود که در روز محشر اثری از آن را نخواهند یافت؟ 

پیامبر اکرم (صلی ­الله­ علیه ­و آله) فرمود: «هر کس که می­خواهد مانند من زندگی کند و مانند من بمیرد و در بهشتی که خدای متعال با قدرت خود آفریده است وارد شود؛ پس ولایت علی بن ابی طالب و جانشینان او را داشته باشد و دشمنی دشمنان او را در دل داشته باشد و در همه­ی امور زندگی تسلیم جانشینان بعد از او باشد چرا که آنان خاندان من و از گوشت و خون من هستند. خداوند فهم و علم مرا به آن ها عطا کرده است. من به خداوند شکایت می کنم از گروهی از امّتم که منکر مقام و فضیلت آنان شدند، و ارتباط با ایشان را قطع کردند. به خدا قسم… خداوند آنها را به شفاعت من نمی ­رساند».

امام باقر (علیه ­السلام) فرمود: «کسی که در ولایت اهل بیت داخل شود و از آنان تبعیت کند وارد بهشت می­شود، و کسی که در ولایت دشمن آنان وارد شود، و از آنان تبعیت کند در آتش جهنم وارد خواهد شد».

مطلب دیگر این که؛ اگر کسی اندکی با روایات اهل سنت آشنایی داشته باشد  تناقض­های عجیبی را در این روایات مشاهده خواهد کرد که خود این تناقض ­ها، انسان را به تأمّل وا می­ دارد، که به راستی کدام گروه از این روایات، حق است و کدام باطل؟!

آیا باور کنیم که بر روی برگ درختان بهشتی، نام ابوبکر و عمر نوشته شده در حالی که به تصریح علمای اهل سنت همچون بُخاری و مُسلم «این دو نفر، در سال فتح مکه به همراه نه نفر دیگر مجلس شراب به پا کردند و به می­ گساری پرداختند!»؟

علامه­ ی امینی، در کتاب الغدیر صدها روایت از اهل سنت ذکر می­کند که حاکی از جهل عمَر به قرآن و سنت، است. روایت هایی را ذکر می­کند که در آنها عمر اعتراف کرد که علمش از علم زنها هم کمتر است. او می­ گفت: همه­ ی مردم عالمتر از عمر هستند حتی زنها! عمر بارها گفته بود: «لو لا عَلیٌّ لَهَلَک عُمر» اگر علی نبود عمر هلاک شده بود. حال با وجود این روایات، چگونه ادعای عدّه­ ای از علمای اهل سنت را باور کنیم که می­ گویند: عمر داناترین مردم بود و حتّی علی هم علم خود را از عمر گرفته بود؟!

عثمان، مروان بن حکم را همه کاره­ ی خود کرد، و در تکریم او تا حدّی پیش رفت که حتی علی (علیه­ السلام) را هم ملزم کرده بود که از او اطاعت کند و ـ در حالی که مروان رانده شده­ ی پیامبر (صلی­ الله­ علیه ­و آله­ و سلم) بود و آن حضرت او را فاسق و ملعون نامیده بود ـ به علی (علیه­ السلام) گفت: ای علی آیا گمان می­ کنی که از مروان بهتر هستی؟!

آیا فضایل عثمان و بهشتی بودنش را باور کنیم یا چپاولها و دست اندازی های او به بیت المال را؟ او «بیت المال مسلمین» را همچون «مال البیت» خود کرده بود تا جایی که بالغ بر سی میلیون و پانصد هزار سکه­ی طلا از خود به جای گذاشت و ورثه­ اش­ شمش های طلایی را که از او به ارث برده بودند با تبر شکستند و بین خود تقسیم کردند!

پس چه خوب است که به دور از هرگونه تعصّب، به قضاوت بنشینیم و با هدایت عقل و اندیشه­ی خود و تمسّک به الطاف بی­ کران الهی راه هدایت را از ضلالت دریابیم تا در دنیا و آخرت سعادتمند شویم.

در این کتاب سعی شده است که فقط از روایات اهل سنت استفاده شود تا بر همگان آشکار شود؛ که حتّی در آینه­ی روایات اهل سنت هم تنها مذهب بر حق، شیعه­ی دوازده امامی است و دیگران برای توجیه حقّانیت خود جز افسانه سرایی کار دیگری انجام نداده­اند.

آری! «إنَّا هَدَیناه السَّبیل إمّا شَاکِراً و إمّا کَفوراً».

امید است که این نوشتار مورد تایید اوّل مظلوم عالم بشریت، امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب (عَلَیهِ­ آلافُ­ التَّحِیَّهِ­ وَ­ الثَّنَاءِ) قرار گیرد.

والسَّلام علی من اتَّبع الهُدی 

قیمت پشت جلد: ۳۰۰۰ تومان

تعداد صفحات: ۱۷۶ صفحه

شماره تماس مرکز پخش

خرید تک جلدی: ۰۲۵۳۷۸۳۵۷۲۷

خرید در تعداد زیاد : ۰۹۱۳۶۹۶۵۹۸۳

انتشارات دارالکتب 

»دانلود فایل کتاب«

فعلا چاپ کتاب تمام شده

برای خرید کتاب دفاع از شیعه کلیک کنید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

17 پاسخ به دانلود کتاب شیعه در روایات اهل سنّت

 • سلام علیکم، خدا را شکر که علمای دین ما فقط به کنج حجره ها اکتفا نکرده اند و همه جا حضور فعال دارند. از شما نیز خیلی ممنونیم که در فضای اینترنت فعالیت می کنید تا جواب دشمنان اسلام را محکم تر از آنها بدهید. التماس دعا داریم.

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ خرداد ۷م, ۱۳۹۲ ۲۱:۳۱:

  سلام علیکم جناب الهادی عزیز
  خواهش می کنم دوست عزیز …
  شما هم وبلاگ خوبی دارید.. جالبه که مطالبتون هم به زبان عربی هستش.
  معلومه که به این زبان مسلط هستید.
  اجرکم عند الله

  [پاسخ]

 • ابوذر

  بسم الله
  بسیار از شما بابت کتاب هائی که به نگارش درآوردین و خاصانه در اختیار دیگران قرار دادین
  خداوند توفیقتان بدهد إن شاالله
  اخوی احیانا شما متولد مشهد نیستین؟
  منظورم ای بود که کمال تشکر را دارم نگارش ما هم نم برداشته اخوی

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵م, ۱۳۹۲ ۲۱:۵۶:

  سلام بر شما / خواهش میکنم دوست بزرگوار .. بنده مشهدی نیستم ولی مثل همه، مشهد رو دوست دارم / بنده هم متقابلا برای شما آرزوی سربلندی می کنم.

  [پاسخ]

 • مهدی ق

  با سلام و وقت به خیر. برادر مؤمن از این که کتاب هاتون رو رایگان در اختیار دیگران می گذارید، سپاسگذارم. بنده کتاب « شیعه در روایات اهل سنت » رو دانلود کردم. خداوند به شما بیش تر توفیق دهد و عاقبت شما و همه ی بندگان خوب خود را به خیر کند.
  ان شاء الله در زمان ظهور امام زما (عج) باشیم و توفیق همراهی با ایشان را داشته باشیم.

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ تیر ۲۴م, ۱۳۹۲ ۱۰:۲۱:

  سلام علیکم .. خواهش میکنم آقا مهدی عزیز .. انشاء الله که کتاب براتون مفید باشه.

  [پاسخ]

 • ......

  سلام علیکم !
  دراوردن لباس در مراسم عزاداری ایرادی دارد??

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ آبان ۱۰م, ۱۳۹۲ ۲۲:۳۱:

  سلام بر شما / اگر در معرض دید نامحرم نباشد اشکال شرعی ندارد .. البته صحیح نیست که دیگران را تشویق به انجام این کار کنند.

  [پاسخ]

 • محمدرضا

  ببخشین کتب فوق العاده بود ولی فقط خداست که بی نقصه

  یه مشکل که من دیدم این بود که در بعضی فسمت ها برای حضرت علی(ع) از (ص) استفاده کرده بودید

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ آبان ۱۳م, ۱۳۹۲ ۲۱:۵۵:

  ممنونم از تذکرتون . بنده در هیچ کدام از نوشته هام از (ع) یا (ص) استفاده نمی کنم .. می تونید بفرمایید کجا از این کلمات استفاده شده تا تصحیح کنم؟

  [پاسخ]

 • سید محمد مهدی و محمد رضا موسوی

  سلام علیکم.
  اجرتان با امام زمان انشاالله.

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ آبان ۲۲م, ۱۳۹۲ ۱۰:۱۲:

  سلام بر شما / ممنونم / انشاء الله عاقبت به خیر باشید.

  [پاسخ]

 • سید رضا

  سلام علکم
  خدا قوت
  میخواستیم با چندتن از دوستان کار فرهنگی شروع کنیم ممکنه راهنمایی بفرمایید اگر تلفنی بشه که عالی میشه…
  سپاس

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰م, ۱۳۹۳ ۰۸:۲۷:

  سلام بر شما . در خدمتتون هستم . می تونید تماس بگیرید. ۰۹۱۳۶۹۶۵۹۸۳

  [پاسخ]

 • سید سعید حسنی حلم

  سلام حاجی. خدا قوت. چند مدتیه یادت میکنم. سایت خوب و فعالی داری. احسنت.بابت زحمتی که در مورد نگارش اسناد زیارت عاشورا کشیدی، بسیار ممنون و اجرت با اباعبدالله. عبارت «یا من هو اختفی لفرط نوره» را خوب تقریر نمودید، استفاده کردم.واقعا دلم براتون تنگ شده بود. التماس دعا. سید سعید

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ دی ۲۳م, ۱۳۹۳ ۰۵:۴۸:

  سلام سید جان.
  شرمنده فرمودید.
  از لطف و توجهتون ممنونم.
  ان شاء الله خدمتتون می رسیم.
  عاقبت به خیر باشید.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی