بسم الله الرحمن الرحیم
سؤال:
سلام
ببخشید مطلب شما درباره تناسب فرهنگی رو خوندم.خواستگاری با تفاوت سنی ۸ سال بزرگتر از خودم دارم.مورد تایید پدر هستن و ایمانشون خوبه مثل خودمن. و ملاک های اصلیمو دارن با تخفیف…کمی خجالنین:(و بعد از ۲ بار که جلسه خواستگاری داشتیم هنوز با ظاهر ایشون-خدا منو ببخشه-رنگ پوست -قد -لاغر خیلی هستن…(با اون چیزی که من دوست دارم فاصله دارن)و در اولین باری که دیدمشون یه جورایی حالم دگرگون شد و توقع نداشتم اینجوری باشن…مدام به خودم گفتم اگر ایشونو خوب بشناسم اینا عادی میشه ولی به محض اینکه کسی(مشاور )ازم درباره ظاهرشون و اینکه مشکلی ندارم سوال پرسیدن و خودم را تو موقعیتی که با ایشون در جامعه حاضر شم تصور کردم…به شدت حالم بده و میتونم بگم خودمو گول میزدم که عادی میشه ظاهرشون!
حالا که با هزار بدبختی شک و تردید میخوام جوب منفی بدم،(که البته به خانواده اینو اعلام کردم)میگم نکنه خدا و اون فرد ازم دلگیر شن!چیکار کنم؟؟؟
التماس دعای زیاد
جواب: سلام بر شما / یکی از معیارهایی که باید در انتخابتون مد نظر قرار بدید، دل نشینی همسر است. سعی کنید به ویژگی های خوب ایشون توجه داشته باشید، و سعی کنید ایده آل های ذهنی خود را کنار بگذارید. شاید بدین وسیله تونستید با ظاهر ایشون کنار بیاید. اما به هر حال اگر نتونستید کنار بیاین، خیلی راحت جواب منفی بدین.
به هر حال شما در انتخاب خودتون آزاد هستید و حتی اگر کسی هم از “نه” گفتنر شما ناراحت بشه، باعث نمی شه که خداوند قهرش بگیره و مشکلی برای شما ایجاد بشه. ممکنه برخی بگویند: در زندگی قیاف? ایشون برای شما عادی میشه!. این حرف، سخن درستی نیست. چرا که در مشاوره، موارد زیادی را دیدم که با این ذهنیت وارد فضای ازدواج شدند و بعد از گذشت سال ها، باز هم نتونستند با او کنار بیان و دچار مشکلات عدیده ای شدند. (موفق باشید) در ضمن پیام خصوصی تون رو عمومی کردم تا براتون قابل رؤیت باشه.

 

 

 

 

 

 

 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی