بسم الله الرحمن الرحیم

جوان ثروت­ مندی نزد استاد عارف خود رفت و از وی خواست تا درس و اندرزی به وی بدهد.

استاد، وی را پشت پنجره برد و گفت: «به بیرون نگاه کن!»

او با دقت منظرۀ بیرون را نگاه می کرد

استاد گفت: «چه می بینی؟»

جوان گفت: «مردم را می بینم در حال رفت و آمد هستند. مرد بینوایی در حال عبور از خیابان است و…»

استاد دست جوان را گرفت و وی را نزد آیینه ای برد و گفت: «حالا چه می بینی؟»

جوان گفت: «حالا خودم را می بینم.»

استاد گفت: «آینه و شیشۀ پنجره، هر دو از شیشه هستند. تنها تفاوتشان در لایۀ نازک نقره ای است که پشت آیینه ریخته شده است. به همین دلیل است که در آینه، تنها خودت را می بینی. اگر شیشه فقیر باشد، دیگر خود را نمی بیند، بلکه به جای خود، دیگران را می بیند. اما وقتی از پوشیده از نقره باشد، به جای دیدن دیگران، تنها خودش می شود و خودبین می گردد. سعی کن آن پوشش نقره ای را از مقابل چشمت کنار بزنی و بتوانی دیگران را ببینی و دوست دار آن ها باشی.» 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی