بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال: 

با سلام متاسفانه من ب خود ارضایی اعتیاد دارم اما روزه میگیرم اگر در حین روزه خود ارضایی کنم ولی با فشار الت در حین انزال مانع خروج منی شوم حکمش جیست
مرجع سیستانی

جواب: 

سلام بر شما 
هر چند که این کار حرام است، اما اگر بعد از آن حتی یک قطره منی هم خارج نشود، روزه باطل نیست. البته دقایقی بعد از این کار، احتمال زیاد دارد که ترشحات منی به صورت عادی (نه به صورت جهش) از شما خارج شود. در این صورت، روزه باطل می شود و کفارۀ جمع هم به عهدۀ شما خواهد بود.
لذا اکیدا از چنین کاری خودداری فرمایید و سعی کنید با کنترل نگاه و افکار، و نیز پناه بردن به مستحبات، از فرصت خوب روزه داری برای نجات همیشگی از این دام، استفاده کنید.
موفق باشید. 
متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

6 پاسخ به حکم خود ارضایی در هنگام روزه و جلوگیری از خروج منی

 • مهران

  با سلام و درود خداوند یکتا بر شما….من متاسفانه تا حدودی به استمنا اعتیاد دارم….این جانب حدود کمتر از ۱ سال دیگر به سن تکلیف خواهم رسید….من هرسال ۲۱ رمضان را روزه میگیرم…سحری که بلند شدم مقداری وسوسه از شیطان لعین وارد آمده و این جانب تا مرز ارضا شدن نیز رفتو…بعد از اذان هم همینطور…امروز هم که ۲۱ رمضان است بد بختانه ارضا شدم…از نظر حضرتعالی حکم اینجانب چیست چون نه وضع مالی دارم و هنوز جوانم…از نظر شما حکم چیست؟با تشکر فراوان……..خسته نباشید

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ تیر ۳۱م, ۱۳۹۳ ۱۵:۴۶:

  سلام بر شما / برای این منظور توصیه می کنم که کتاب «رهایی از خودارضایی» را از اینترنت دانلود کنید و بخوانید. امیدوارم که مؤثر باشه.

  [پاسخ]

 • حمید

  سلام. اگر من خواب ببینم و جنب نشوم و با بیدار شدن و تفکر کردن به خواب در حال جنب شدن باشم و از آن جلوگیری کنم ولی بعذ از مدت کمی بدون اینکه بدنم سست شود از من مایعی خارج شود. حکم روزه من چیست؟ممنون

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۹م, ۱۳۹۴ ۰۹:۴۶:

  سلام بر شما
  پاسخ سؤال خود را از اینجا دریافت کنید.

  [پاسخ]

 • یک پسر

  من پسری ۱۵ ساله هستم
  درحین روزه خودارضایی کردم ولی نه به نیت خروج منی اما منی خارج شد حکم من چیست ایا میشود اگر روزه باطل شده تا قبل اذان مغرب با غسل جنابت بر روزه باقی ماند؟

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ تیر ۸م, ۱۳۹۴ ۱۵:۳۶:

  سلام بر شما
  اگر یقین داشتید که با این کار منی از شما خارج نمی شود، کفاره ای به گردن شما نیامده، ولی روزه باطل است.
  البته ر این صورت هم نمی توانید چیزی بخورید یا بیاشامید. بلکه باید تا اذان مغرب همانند روزه دارها باشید.
  برای کنار گذاردن خود ارضایی هم اینجا کلیک کنید.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی