بسم الله الرحمن الرحیم

اگر خانمی در بین نماز متوجه شود که موهای او از چادر بیرون آمده، چه تکلیفی دارد؟ اگر بعد از نماز بفهمد تکلیفش چیست؟

۱) اگر بعد از نماز بفهمد، نمازش صحیح است: (نظر همۀ مراجع تقلید)

۲) اگر در بین نماز بفهمد، نمازش صحیح است و باید آن را بلافاصله بپوشاند: (نظر آیت عظام: امام خمینی، خامنه ای، سیستانی، نوری، مکارم شیرازی، فاضل لنکرانی)

۳) اگر در بین نماز بفهمد، نمازش باطل است: (نظر آیت آلله تبریزی)

۴) اگر در بین نماز بفهمد، نماز را به انتها برساند و بنا بر احتیاط واجب دوباره بخواند: (نظر آیات عظام: بهجت و وحید)

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی