امام باقر (علیه السلام) در رابطه با دعای بهاء که در سحرهای ماه مبارک رمضان خوانده می شود، فرمودند: اگر مردم می دانستند که این دعا چه عظمتی نزد خداوند دارد و اگر می دانستند که این دعا با چه سرعتی به اجابت می رسد، برای دستیابی به آن، با یکدیگر به جنگ بر می خواستند، هر چند با شمشیر!

بسم الله الرحمن الرحیم

نگاهی به فضایل حضرت معصومه «سلام الله علیها»   

۴ ـ «عالمه و محدثه و حجَّت امین»

از ویژگی های حضرت معصومه «سلام الله علیها» این است که به علوم اسلام و آل محمد «علیهم السلام» آگاهی داشت و از راویان حدیث و محدّثان به شمار می­ آید. چنان که در فرازی از زیارت نامه­­ ی غیر معروفه­ ی او آمده است: «السَّلامُ عَلَیکَ یا فاطِمَۀ بِنتَ موسی بْنِ جَعفَرٍ وَ حُجَّتِهِ وَ اَمینِهِ؛ سلام بر تو ای فاطمه دختر موسی بن جعفر، و حُجَّت و امین موسی بن جعفر».[۱]    

بنابراین حضرت معصومه «سلام الله علیها»  حجّت و امانت دار پدرش موسی بن جعفر «علیه السلام» بود که در این صورت، حجت و امین خدا و حجت و نشانه ­ی اسلام و حافظ امانت الهی بود.


[۱] ـ انوار المُشَعْشَعین ج۱ ص ۲۱۱

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • کاربران حاضر: 5
  • بازدید امروز: 450
  • بازدید هفته: 29533
  • بازدید ماه: 138434
  • بازدید سال: 1662298
  • تاریخ به‌روزشدن سایت: خرداد ۸, ۱۳۹۶