بسم الله الرحمن الرحیم

«احترام ویژه ­ی علما در حق آن حضرت»

در زمان طاغوت، روزی شاه عربستان سعودی به ایران آمد، و هدایایی برای مرجع کلّ، حضرت آیت الله العظمی بروجردی فرستاد، آقا در میان آن هدایا، چند قرآن و مقداری از پرده­ ی کعبه را پذیرفت و بقیّه را پس فرستاد، در ضمن شاه عربستان تقاضای ملاقات با آقای بروجردی کرده بود، آقا این تقاضا را رد کرد، وقتی از علّت این امر سؤال شد، آقا فرمود: «این شخص اگر به قم بیاید به خاطر اینکه وهّابی است به زیارت مرقد مطهّر حضرت معصومه «سلام الله علیها» نمی­ رود و اگر به قم بیاید و به زیارت نرود، به مقام ارجمند حضرت معصومه «سلام الله علیها» توهین خواهد شد، و من به هیچ وجه چنین امری را نمی­ پذیرم و تحمّل نمی­کنم».[۱]      

امام خمینی آن عَطیِّة بزرگ الهی به مسلمانان جهان، کنار مرقد مطهّر  حضرت معصومه «سلام الله علیها» می­آمد و با کمال تواضع و خضوع ضریح را می­ بوسید، و به عقیده ­ی بعضی علّت آن که نخواست مرقد مطهّرش در کنار مرقد مطهّر و نورانی حضرت معصومه «سلام الله علیها»  باشد، از این رو بود که مبادا به حریم حضرت معصومه «سلام الله علیها» بی احترامی شود، زیرا با رفت و آمد میلیون ها نفر از مردم، و آمدن سران کشورها کنار قبر او، به طور طبیعی موجب کم رنگ شدن احترام به مرقد مطهّر  حضرت معصومه «سلام الله علیها»  می­ گردید و چنین کاری هرگز با خُلق و خوی امام خمینی «رَحْمَۀ الله عَلَیه» نسبت به خاندان عصمت و طهارت سازگار نبود. 


[۱] ـ به نقل از آیت الله شیخ لطف الله صافی گلپایگانی

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی