بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

جلوه ای از کرامت های آن حضرت

۴ ـ «توسل ملا صدرا به حضرت»

صدر الدین محمد بن ابراهیم شیرازی، معروف به ملاصدرا، و صدر المتألّهین از علما و حُکَما و فلاسفه­ ی بزرگ دوره­ ی صفویّه است، او پس از مرگ پدر، از شیراز به اصفهان آمد و در آن جا از محضر درس « شیخ بهایی» و «میرداماد»، به ادامه­ ی تحصیل پرداخت، و خود از اُعجوبه ­های زمان گردید، او مدّتی از عمر خود را در روستای کَهَک (در اطراف قم) به سر برد و به تفکرات عمیق پرداخت، او مکرّر به مکه برای انجام مراسم حج و عمره رفت و سرانجام در سفر هفتم هنگام مراجعت، در سال ۱۰۵۰ هجری قمری در بصره در گذشت. دو نفر از شاگردان برجسته­ ی او به نام های «مُلا محسن فیض کاشانی» و «مولی عبد الرزاق لاهیجی» مُلَقَّب به فیّاض، داماد او شدند.

ملاصدرا هرگاه در مطالب علمی به مشکلات پیچیده برخورد می ­کرد، از روستای کَهَک به زیارت حضرت معصومه «سلام الله علیها» می ­آمد، و با توسّل به آن بی بی دو عالَم، مشکلات علمیش حل می ­شد، و از منبع فیض مبارک حضرت معصومه «سلام الله علیها»  بهره ­مند می­ گردید.  

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 4747
  • بازدید دیروز: 4906
  • بازدید سال: 1656519
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3809
عکس های متنوع تصادفی