بسم الله الرحمن الرحیم

جلوه ای از کرامت های آن حضرت

۴ ـ «توسل ملا صدرا به حضرت»

صدر الدین محمد بن ابراهیم شیرازی، معروف به ملاصدرا، و صدر المتألّهین از علما و حُکَما و فلاسفه­ ی بزرگ دوره­ ی صفویّه است، او پس از مرگ پدر، از شیراز به اصفهان آمد و در آن جا از محضر درس « شیخ بهایی» و «میرداماد»، به ادامه­ ی تحصیل پرداخت، و خود از اُعجوبه ­های زمان گردید، او مدّتی از عمر خود را در روستای کَهَک (در اطراف قم) به سر برد و به تفکرات عمیق پرداخت، او مکرّر به مکه برای انجام مراسم حج و عمره رفت و سرانجام در سفر هفتم هنگام مراجعت، در سال ۱۰۵۰ هجری قمری در بصره در گذشت. دو نفر از شاگردان برجسته­ ی او به نام های «مُلا محسن فیض کاشانی» و «مولی عبد الرزاق لاهیجی» مُلَقَّب به فیّاض، داماد او شدند.

ملاصدرا هرگاه در مطالب علمی به مشکلات پیچیده برخورد می ­کرد، از روستای کَهَک به زیارت حضرت معصومه «سلام الله علیها» می ­آمد، و با توسّل به آن بی بی دو عالَم، مشکلات علمیش حل می ­شد، و از منبع فیض مبارک حضرت معصومه «سلام الله علیها»  بهره ­مند می­ گردید.  

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی