بسم الله الرحمن الرحیم

جلوه ای از کرامت های آن حضرت

۳ ـ «شِفای چشم طلبه ی نَخْجَوانی»

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی نقل فرمود: پس از فروپاشی شوروی سابق، شیعیان نَخجَوان تقاضا کردند که عدّه ­ای از جوانان خود را برای تحصیلِ علوم حوزوی، به حوزه­­ ی علمیّة قم بفرستند، تا در آینده برای تبلیغ در آن منطقه، آماده گردند، استقبال عجیبی از این امر شد، از بین سیصد نفر داوطلب، پنجاه نفر که معدّل بالایی داشتند انتخاب شدند، ولی در این میان جوانی با داشتن معدّل بالا به خاطر اشکالی که در چشمانش بود، با اصرار پدر ایشان، مسئول مربوط به ناچار او را نیز پذیرفت، هنگام فیلم برداری از مراسمِ بدرقه­ ی این کاروان علمی، فیلم بردار، دوربین فیلم برداری را روی چشم معیوب این جوان متمرکز کرد، و تصویر برجسته ­ی آن را به نمایش گذاشت، جوان با دیدن این منظره، بسیار ناراحت و دل شکسته شد، کاروان به قم رسید، و در مدرسه ­ی مربوط ساکن شد، این جوان به حرم حضرت معصومه «علیها السلام» مشرّف گردید، با اخلاص تمام به حضرت معصومه متوسّل شد، و در همان حال خوابش برد ، در عالَم خواب عوالِمی را مشاهده کرد ، پس از بیداری، چشمانش را سالم یافت، به حجره ­اش بازگشت، دوستان و آشنایان، چشم او را سالم یافتند … هنگامی که این خبر به نَخْجَوان رسید، شیعیان آن جا با اصرار تقاضا کردند که این جوانِ شِفا یافته به آن جا باز گردد، تا دیدار او موجب بیداری و هدایت دیگران، و استحکام عقیده ­ی مسلمانان شود. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی