بسم الله الرحمن الرحیم

جلوه ای از کرامت های آن حضرت

۱ ـ «نجات سرگردان با راهنمایی حضرت»

سال ها قبل از انقلاب، گروهی از مردم در فصل زمستان جهت زیارت حضرت معصومه «سلام الله علیها» راهی قم شدند. شب فرا رسید، برفی سنگین در زمین نشسته بود، این گروه در چند فرسخی قم راه را گُم کردند، و در بیابان بدون وسیله سرگردان شده و در مُخاطره­ی شدید قرار گرفتند، همان جا دست توسل به دامن حضرت معصومه «سلام الله علیها» بلند کردند، تا با نشان دادن راه آن ها را از خطر برهاند.

طبق سند موثّق یکی از خُدّام حرم، مرحوم سید محمد رضوی گوید: اندکی خوابیدم، در عالَم خواب دیدم حضرت معصومه «سلام الله علیها»  نزد من آمد و فرمود: «برخیز، چراغ گُلدَسته­ ها را روشن کن» به ساعت نگاه کردم، دیدم اندکی از نیمه شب گذشته و هنوز چهار ساعت به اذان صبح مانده است (و ما طبق معمول اندکی قبل از اذان، چراغ­های گلدسته ها را روشن می­ کردیم). خوابیدم ، دوباره حضرت معصومه «سلام الله علیها» را در خواب دیدم، این بار با تندی به من فرمود: «برخیز، مگر نگفتم چراغ­های گلدسته­ها را روشن کن»!

برخاستم و چراغ های گلدسته ­ها را روشن کردم، دیدم برف سنگینی آمده و همه جا را سفید پوش کرده، ولی شگفت زده شده بودم که چرا امشب به دستور  حضرت معصومه «سلام الله علیها»  چراغ ها را زودتر روشن نموده­ ام؟ آن شب به سر آمد، صبح روز بعد که هوا آفتابی بود، از حرم عبور می­کردم، شنیدم چند نفر از زائران به یکدیگر می­ گویند: «حضرت معصومه «سلام الله علیها»  به داد ما رسید، چقدر باید از محضر مقدّسش تشکر و سپاس گزاری نماییم! اگر چراغ های گلدسته ها روشن نمی­ شد ما جهت شهر قم را در آن تا ریکی هرگز پیدا نمی­ کردیم». 

راز خواب را دریافتم که چرا حضرت معصومه ­«سلام الله علیها» به من می­ فرمود: برخیز و چراغ گلدسته­ ها را روشن کن!

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی