بسم الله الرحمن الرحیم

نگاهی به فضایل حضرت معصومه «سلام الله علیها»   

۷ ـ «شفاعت وسیع»

امام صادق «علیه السلام» سال ها قبل از تولد حضرت معصومه «سلام الله علیها»،  در مورد ایشان فرمود: «… تَدخُلُ بِشَفاعَتِها شیعَتُنا الجَنَّۀ بِاَجمَعِهِم؛ با شفاعت او، همه ­ی شیعیان ما وارد بهشت می­ شوند»

این روایت حاکی از عظمت مقام فوق العاده­ ی حضرت است، که شفاعت او شامل همه ­ی شیعیان خواهد شد.

حضرت آیت الله حاج شیخ محمد ناصری از پدرش مرحوم آیت الله شیخ محمد باقر ناصری نقل می­ کند: در سال۱۲۹۵ هجری قمری، در اطراف قم قحطی و خشک سالی شد، مردم به ستوه آمدند، در میان آ نها چهل نفر از متدیّنین، انتخاب شده و به قم آمدند و در حرم حضرت معصومه «سلام الله علیها» به بَست نشستند، تا شاید با عنایات و دعای آن بزرگوار، خداوند باران بفرستد. پس از سه شبانه روز، در شب سوم یکی از آنان، مرحوم آیت الله العظمی میرزای قمی را در خواب می ­بیند، میرزا می­ پرسد: شما چرا در این جا به بست نشسته­اید؟ او جواب می ­دهد: مدتی است در منطقه ­ی ما بر اثر نیامدن باران، خشک سالی شده است، برای رفع خطر به این جا پناه آورده ­ایم. میرزای قمی می ­فرماید برای همین، در اینجا جمع شده­ اید؟! این که چیزی نیست این مقدار از دست ما نیز ساخته است، در چنین نیازهای کوچکی به ما مراجعه کنید، ولی اگر شفاعت همه­ ی جهان را خواستید، دست توسل به طرف این شفیعه ­ی روزِ جزا (حضرت معصومه «سلام الله علیها») دراز کنید.

البته منظور میرزای قمی این نبوده که برای چنین حاجاتی به  حضرت معصومه «سلام الله علیها» متوسل نشوید، بلکه منظور ایشان این بوده که مقام و منزلت حضرت را به آن ها گوشزد کرده باشند و به آن ها بفهمانند که به ایشان به چشم یک امامزاده ­ی معمولی، همانند امامزاد ه­های دیگر ننگرند.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی