بسم الله الرحمن الرحیم

پدر بزرگوار ایشان امام موسی بن جعفر «علیه السلام»، امام هفتم ما شیعیان است و مادر ایشان همان مادر امام رضا «علیه السلام» است و برای مادر ایشان نام های متعددی ذکر شده است، مانند: خیزران، اُمُّ البنین، نَجمه و… امّا پس از آن که امام رضا «علیه السلام» از ایشان متولد شد به او «طاهره» گفتند.

حضرت معصومه «سلام الله علیها» در روز اوّل ماه ذیقعده سال ۱۷۳  هجری قمری، در مدینه چشم به جهان گشود.

رحلت آن بانوی بزرگوار در سال ۲۰۱ هجری قمری در قم صورت گرفت ولی در مورد روز و ماه رحلت آن حضرت اختلاف است، که تا سه قول نقل شده است: «دهم ربیع الثا نی»، «دوازدهم ربیع الثانی»، «هشتم شعبان». بنابراین، سنّ حضرت معصومه «علیها السلام» هنگام رحلت، در حدود ۲۸ سال بوده است.  

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی