بسم الله الرحمن الرحیم

برگرفته از کتاب «شیعه در روایات اهل سنت» نوشته ی «احمد نباتی» مدیر سایت

۶٫ دوستی او، جواز ورود به بهشت است!!!

زمانی که ابی ­بکر به دنیا آمد خداوند به بهشت عدن اطلاع داد و گفت: به عزت و جلالم سوگند که کسی را در تو وارد نمی­ کنم مگر این که این مولود را دوست داشته باشد!!!

ذهبی می ­گوید: این حدیث جعلی است.[۱] خطیب بغدادی هم می­گوید: این حدیث باطل است و در سند آن افراد مجهول زیادی قرار دارند.[۲]  

۷٫ او نسبت به من به منزله­ ی هارون است نسبت به موسی!!!

از ابن عباس به سند مرفوع[۳] نقل شده است که پیامبر (صلی ­الله ­علیه ­و آله) فرمود: جایگاه ابوبکر نزد من همانند جایگاه هارون است در نزد موسی!!!

این حدیث از ساخته ­های علی بن حسن کلبی است که محمّد بن جریر طبری آن را ذکر کرده است. و ذهبی در میزان الإعتدال گفته است: این روایت دروغ است و کلبی متّهم به این دروغ­گویی است.[۴]

۸٫ او انتخاب شده­ ی خداوند است!

از ابو سعید خُدری به سند مرفوع نقل شده است که پیامبر  (صلی ­الله ­علیه ­و آله) فرمود: چون به آسمان عروج کردم، گفتم: خدایا! خلیفه­ ی بعد از من را علی قرار ده. پس آسمان ­ها لرزید و ملائکه مرا ندا دادند: ای محمّد! بخوان: «و شما هیچ چیز را نمی ­خواهید مگر اینکه خدا بخواهد[۵]»، و خداوند ابوبکر را خواسته است (که خلیفه شود)!!!

این روایت از جعلیّات یوسف بن جعفر خوارزمی است و ذهبی آن را در میزان الإعتدال آورده و گفته است: ابن جوزی گفته است: این حدیث از جعلیّات یوسف است.

بعد از بررسی جعلی بودن این روایت باید از جاعل آن پرسید؛ چگونه ممکن است پیامبر خدا (صلی ­الله ­علیه ­و آله) ـ که از روی هوی و هوس چیزی نمی­ گوید ـ از خداوند چیزی بخواهد که به خاطر ناپسند بودن آن، آسمان­ ها به لرزه بیفتد!!!

آیا جاعل این حدیث و ناقلان آن گمان کرده­اند پیامبر اکرم (صلی ­الله ­علیه ­و آله) نیز، مانند خلفای آنان سرشار از اشتباه بوده است؟! چگونه است که علم ملائکه بیشتر از علم پیامبر خداست؟ چرا که پیامبر نمی­داند چه کسی شایستگی خلافت را دارد و فردی را پیشنهاد می ­کند که آسمان ­ها به لرزه    می ­افتد، امّا ملائکه می ­دانند چه کسی شایسته است و خلیفه­ ی بعد از رسول خدا (صلی ­الله ­علیه ­و آله) را به او معرفی می ­کنند؟!

البته جای تعجّب هم نیست که این افسانه سرایان، برای رسیدن به مطامع دنیایی خود، چنین توهین ­هایی را در حق پیامبرخدا (صلی ­الله ­علیه ­و آله) مرتکب شوند! چرا که آن ها از پیروان مکتبی هستند که هر وقت منافعشان با واقعیت تضاد داشت تا حدّ «إنَّ الرَّجُلَ لَیَهجُر» هم پیش می ­روند.

۹٫ کسانی که بغض آن ها را در دل دارند، اهل نجات نیستند!!!

خداوند در هر شب جمعه صد هزار نفر را از آتش نجات می ­دهد مگر دو گروه را. و آن دو گروه کسانی هستند که بغض ابوبکر و عمر را در دل دارند. آن ها به ظاهر مسلمانند ولی در واقع یهودی این امّت هستند!!!

خطیب بغدادی و ذهبی این حدیث را کذب می ­دانند.[۶] سیوطی هم این روایت را از روایات جعلی معرّفی می ­کند.[۷]

۱۰٫ بهترین اهل آسمان ­ها و زمین!!!

از ابوهریره نقل کرده­اند که پیامبر (صلی ­الله ­علیه ­و آله) فرمود: ابوبکر و عمر بهترینِ اهل آسمان ­ها و زمین، و بهترینِ اوّلین و آخرین، هستند مگر انبیا و مرسلین!!!

­­­خطیب بغدادی این روایت را در تاریخ خود نقل کرده است، امّا طبق عادت خود سخنی از سند آن به میان نیاورده تا اشکال سندی روایت معلوم نگردد؛ امّا ذهبی در میزان الإعتدال می­ گوید: در سند این روایت جبرون بن واقد اِفریقی قرار دارد که وی متهم به دروغ گویی است؛ وی با بی ­شرمی از سفیان روایت می ­کند.[۸]  

­به راستی معلوم نیست که این افراد با کدام ویژگی بر فرشتگان مقرّب و معصوم که اهل آسمان ­ها هستند، و در میان آن ها سیّد ملائکه، امین وحی، جبرئیل (صلی ­الله ­علیه ­و آله) قرار دارد، برتری یافته ­اند؟! آیا با علم فراوان خود؟! آیا با تقوا و خدا ترسی خود که آن را در شراب خواری به نمایش گذاشتند؟! آیا با اخلاق خود که آن را هم در مشاجره­ در محضر پیامبر می­توان دید؟! و یا با شجاعت خود در میدان نبرد که وصف ذلّت و فرار از میدان جنگ را نیز از زبان ابن ابی الحدید شنیدیم؟!


[۱] . میزان الإعتدال، ج۱، ص۱۱۹، رقم۴۶۷٫

[۲] . تاریخ بغداد، ج۷، ص۳۸۳، رقم۳۹۱۰٫

[۳] . هر روایتی که از وسط، یا آخر سند آن یک یا چند راوی، افتاده باشد و در روایت هم به لفظ «رفع» تصریح شده باشد، مرفوعه گویند.

[۴] . میزان الإعتدال، ج۲، ص۲۲۲ (ج۳، ص۱۲۲، شماره­ی ۵۸۱۶).

[۵] . سوره ­ی انسان، آیه­ ی۳۰٫

[۶] . خطیب بغدادی در کتاب تاریخ بغداد، ج۱۳، ص۲۷۲ و ذهبی در کتاب میزان الإعتدال، ج۴، ص۹۶، رقم۸۴۵۷٫

[۷] . لآلی المصنوعۀ، ج۱، ص۲۸۶٫

[۸] . میزان الإعتدال، ج۱، ص۳۸۷، شماره­ی ۱۴۳۵٫

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی