امام باقر (علیه السلام) در رابطه با دعای بهاء که در سحرهای ماه مبارک رمضان خوانده می شود، فرمودند: اگر مردم می دانستند که این دعا چه عظمتی نزد خداوند دارد و اگر می دانستند که این دعا با چه سرعتی به اجابت می رسد، برای دستیابی به آن، با یکدیگر به جنگ بر می خواستند، هر چند با شمشیر!

بسم الله الرحمن الرحیم

برگرفته از کتاب «شیعه در روایات اهل سنت» نوشته ی «احمد نباتی» مدیر سایت

۱٫ نام سه نفر بر روی درختان بهشت نوشته شده است!!!

در روایات اهل سنّت چنین به پیامبر اکرم (صلی ­الله ­علیه ­و آله) نسبت داده شده که حضرت فرمود: در بهشت هیچ درختی یافت نمی ­شود مگر آن که بر روی برگ آن نوشته شده است: لا إله إلاّ الله، محمّد رسول الله، ابوبکر الصدّیق، عمر الفاروق، عثمان ذوالنورین!!!

طبرانی می ­گوید: علیّ بن جمیل که راوی این حدیث است دروغ گو و جاعل حدیث است.[۱] 

ذهبی می­ گوید: این روایت باطل است.[۲] طبرانی هم این حدیث را در کتاب خود ذکر کرده و بعد می ­گوید: این حدیث ضعیف است.[۳] 

۲٫ خداوند برای او تجلی می­ کند!!!

­­زمانی که رسول خدا از غار خارج شد، به ابوبکر نگاه کرد و فرمود: ای ابوبکر! آیا به تو بشارت ندهم؟ ابوبکر عرض کرد: پدر و مادرم به فدایت باشد، بشارت بده. پیامبر (صلی ­الله ­علیه ­و آله) فرمود: خداوند در روز قیامت برای مخلوقات به صورت عام تجلّی می­کند ولی برای تو به صورت خاص تجلّی می ­کند!!!

خطیب بغدادی در تاریخ خود[۴] می­ گوید: این روایت ساخته­ ی افکار محمّد بن عبد است و او از این گونه روایات جعلی زیاد دارد که همه دلالت بر بی ­اعتباری روایاتش دارد. ذهبی هم به طور قطع می ­گوید: این روایت جعلی است.[۵]

۳٫او از نور رسول خدا (صلی ­الله ­علیه ­و آله) خلق شده است!

از ابوهریره به سند مرفوع نقل شده است که: خداوند مرا از نور خود خلق کرد و ابوبکر را از نور من و عمر را از نور ابوبکر و عثمان را از نور عمر خلق کرد و عمر چراغ بهشتیان است!!!

ذهبی در میزان الإعتدال در شرح حال احمد بن یوسف منبجی گفته است: این حدیث دروغ است.[۶]

۴٫ پیامبر ریش او را می ­بوسد!!!

هر زمان پیامبر مشتاق بهشت می ­شود، ریش سفید ابوبکر را می ­بوسد!!!

فیروز آبادی در خاتمه­ ی «سفر السعادۀ»[۷] و عجلونی در «کشف الخفاء»[۸] این روایت را از مشهورترین احادیث جعل شده، و از روایات باطلی که به بداهت عقل، بطلان آن معلوم است، برشمرده­اند.

۵٫ دو شیخ را دوست داشته باش، تا داخل بهشت شوی!!!

از ابوهریره چنین نقل شده است که پیامبر درحال تکیه­ ی بر علی بن ابی طالب خارج شد. ابوبکر و عمر به استقبال آن حضرت رفتند. پیامبر فرمود: ای علی! آیا این دو شیخ را دوست داری؟ فرمود: بله، ای رسول خدا! فرمود: این دو را دوست داشته باش تا داخل بهشت شوی!!!

این حدیث از ساخته­ های محمد بن عبد الله اشنانی است که ذهبی آن را در میزان الإعتدال ذکر کرده است و گفته است: حدیث باطلی است.[۹] و ابن جوزی در کتاب «موضوعات» خود، که در مورد احادیث جعلی و ساختگی است این حدیث را آورده است.[۱۰] [۱] . المعجم الکبیر، ج۱۱، ص۶۳، ح۱۱۰۹۳٫

[۲] . میزان الإعتدال، ج۲، ص۶۶۳، رقم ۵۱۲۰٫

[۳] . البدایۀ و النهایۀ، ج۷، ص۲۳۰، حوادث سنۀ ۳۵٫

[۴] . تاریخ بغداد، ج۲، ص۳۸۸٫

[۵] . میزان الإعتدال، ج۳، ص۲۲۲، رقم ۶۲۰۴٫ 

[۶] . میزان الإعتدال، ج۱، ص۱۶۶، شماره­ی ۶۶۹٫

[۷] . سفر السعادۀ، ج۲، ص۲۱۱٫

[۸] . کشف الخفاء، ج۲، ص۴۱۹٫

[۹] . میزان الإعتدال، ج۱، ص۳۴۳ (ج۱، ص۵۲۴، شماره­ی ۱۹۵۴).

[۱۰] . الموضوعات، ج۱، ص۳۲۱٫ 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • کاربران حاضر: 8
  • بازدید امروز: 3971
  • بازدید هفته: 33054
  • بازدید ماه: 141955
  • بازدید سال: 1665819
  • تاریخ به‌روزشدن سایت: خرداد ۹, ۱۳۹۶
عکس های متنوع تصادفی