بسم الله الرحمن الرحیم

برگرفته از کتاب «شیعه در روایات اهل سنت» نوشته ی «احمد نباتی» مدیر سایت

۱٫ نام سه نفر بر روی درختان بهشت نوشته شده است!!!

در روایات اهل سنّت چنین به پیامبر اکرم (صلی ­الله ­علیه ­و آله) نسبت داده شده که حضرت فرمود: در بهشت هیچ درختی یافت نمی ­شود مگر آن که بر روی برگ آن نوشته شده است: لا إله إلاّ الله، محمّد رسول الله، ابوبکر الصدّیق، عمر الفاروق، عثمان ذوالنورین!!!

طبرانی می ­گوید: علیّ بن جمیل که راوی این حدیث است دروغ گو و جاعل حدیث است.[۱] 

ذهبی می­ گوید: این روایت باطل است.[۲] طبرانی هم این حدیث را در کتاب خود ذکر کرده و بعد می ­گوید: این حدیث ضعیف است.[۳] 

۲٫ خداوند برای او تجلی می­ کند!!!

­­زمانی که رسول خدا از غار خارج شد، به ابوبکر نگاه کرد و فرمود: ای ابوبکر! آیا به تو بشارت ندهم؟ ابوبکر عرض کرد: پدر و مادرم به فدایت باشد، بشارت بده. پیامبر (صلی ­الله ­علیه ­و آله) فرمود: خداوند در روز قیامت برای مخلوقات به صورت عام تجلّی می­کند ولی برای تو به صورت خاص تجلّی می ­کند!!!

خطیب بغدادی در تاریخ خود[۴] می­ گوید: این روایت ساخته­ ی افکار محمّد بن عبد است و او از این گونه روایات جعلی زیاد دارد که همه دلالت بر بی ­اعتباری روایاتش دارد. ذهبی هم به طور قطع می ­گوید: این روایت جعلی است.[۵]

۳٫او از نور رسول خدا (صلی ­الله ­علیه ­و آله) خلق شده است!

از ابوهریره به سند مرفوع نقل شده است که: خداوند مرا از نور خود خلق کرد و ابوبکر را از نور من و عمر را از نور ابوبکر و عثمان را از نور عمر خلق کرد و عمر چراغ بهشتیان است!!!

ذهبی در میزان الإعتدال در شرح حال احمد بن یوسف منبجی گفته است: این حدیث دروغ است.[۶]

۴٫ پیامبر ریش او را می ­بوسد!!!

هر زمان پیامبر مشتاق بهشت می ­شود، ریش سفید ابوبکر را می ­بوسد!!!

فیروز آبادی در خاتمه­ ی «سفر السعادۀ»[۷] و عجلونی در «کشف الخفاء»[۸] این روایت را از مشهورترین احادیث جعل شده، و از روایات باطلی که به بداهت عقل، بطلان آن معلوم است، برشمرده­اند.

۵٫ دو شیخ را دوست داشته باش، تا داخل بهشت شوی!!!

از ابوهریره چنین نقل شده است که پیامبر درحال تکیه­ ی بر علی بن ابی طالب خارج شد. ابوبکر و عمر به استقبال آن حضرت رفتند. پیامبر فرمود: ای علی! آیا این دو شیخ را دوست داری؟ فرمود: بله، ای رسول خدا! فرمود: این دو را دوست داشته باش تا داخل بهشت شوی!!!

این حدیث از ساخته­ های محمد بن عبد الله اشنانی است که ذهبی آن را در میزان الإعتدال ذکر کرده است و گفته است: حدیث باطلی است.[۹] و ابن جوزی در کتاب «موضوعات» خود، که در مورد احادیث جعلی و ساختگی است این حدیث را آورده است.[۱۰] [۱] . المعجم الکبیر، ج۱۱، ص۶۳، ح۱۱۰۹۳٫

[۲] . میزان الإعتدال، ج۲، ص۶۶۳، رقم ۵۱۲۰٫

[۳] . البدایۀ و النهایۀ، ج۷، ص۲۳۰، حوادث سنۀ ۳۵٫

[۴] . تاریخ بغداد، ج۲، ص۳۸۸٫

[۵] . میزان الإعتدال، ج۳، ص۲۲۲، رقم ۶۲۰۴٫ 

[۶] . میزان الإعتدال، ج۱، ص۱۶۶، شماره­ی ۶۶۹٫

[۷] . سفر السعادۀ، ج۲، ص۲۱۱٫

[۸] . کشف الخفاء، ج۲، ص۴۱۹٫

[۹] . میزان الإعتدال، ج۱، ص۳۴۳ (ج۱، ص۵۲۴، شماره­ی ۱۹۵۴).

[۱۰] . الموضوعات، ج۱، ص۳۲۱٫ 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی