بسم الله الرحمن الرحیم  

امام جواد (علیه السلام)  می فرماید:

مَنْ تَکَفَّلَ بِأَیْتَامِ آلِ مُحَمَّدٍ الْمُنْقَطِعِینَ عَنْ إِمَامِهِمْ الْمُتَحَیِّرِینَ فِی جَهْلِهِمْ الْأُسَرَاءِ فِی أَیْدِی شَیَاطِینِهِمْ وَ فِی أَیْدِی النَّوَاصِبِ مِنْ أَعْدَائِنَا فَاسْتَنْقَذَهُمْ مِنْهُمْ وَ أَخْرَجَهُمْ مِنْ حَیْرَتِهِمْ وَ قَهَرَ الشَّیَاطِینَ بِرَدِّ وَسَاوِسِهِمْ وَ قَهَرَ النَّاصِبِینَ بِحُجَجِ رَبِّهِمْ وَ دَلِیلِ أَئِمَّتِهِمْ لَیُفَضَّلُونَ عِنْدَ اللَّهِ تَعَالَى عَلَى الْعِبَادِ بِأَفْضَلِ الْمَوَاقِعِ بِأَکْثَرَ مِنْ فَضْلِ السَّمَاءِ عَلَى الْأَرْضِ وَ الْعَرْشِ وَ الْکُرْسِیِّ وَ الْحُجُبِ عَلَى السَّمَاءِ وَ فَضْلُهُمْ عَلَى هَذَا الْعَابِدِ کَفَضْلِ الْقَمَرِ لَیْلَةَ الْبَدْرِ عَلَى أَخْفَى کَوْکَبٍ فِی السَّمَاءِ . [۱]

ترجمه :  هر کس متکفّل ایتام آل محمد و متکفل شیعیانی شود که از نظر فکری در سطح پایینی قرار دارند و تحت تأثیر برخی از شبهات قرار می‌ گیرند، متکفل کسانی شود که دست‌شان از امام‌ شان کوتاه است و به خاطر این که سرمایه ی آن چنانی نسبت به حقائق مذهب و حقانیت اهل بیت (علیهم­ السلام) ندارند، دچار حیرت و اسیر دست شیاطین شده‌ اند و متکفل کسانی شودکه گرفتار نواصبی شده‌ اند که بنای دشمنی با ما اهل بیت (علیهم السلام) را دارند ، و شبهات آن ها را پاسخ‌ گو باشد و آنان را از حیرت بیرون آورد و شبهات و وسوسه‌ های شیاطین را برطرف کند و به وسیله ی کتاب و سنت و حجت‌های خداوند و ادله ی ائمه (علیهم السلام) نواصبی را که با القاء شبهه، بنای عداوت با ما را دارند، مقهور کند ، ارزش و مقام و جایگاه او نسبت به دیگر بندگان نزد خداوند، همانند برتری آسمان بر زمین وهمانند برتری جایگاه عرش و کرسی و حجب بر آسمان است و برتری او  نسبت به سایر بندگان، همانند برتری ماه شب چهارده است نسبت به کم‌نورترین ستارگان آسمان.


[۱]- بحار الأنوار- ج۲، ص۶

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی