بسم الله الرحمن الرحیم

سلسله درس­ هایی از ازدواج

ازدواج یکی از مهمترین تصمیم­ های زندگی است تا جایی که آینده­ ی انسان تا حدّ بسیار زیادی در گرو نوع ازدواجش خواهد بود. بنابراین باید در انتخاب همسر دقت زیادی به خرج دهید. برای این که بتوانید همسر مناسبی انتخاب نمایید باید مراحل ذیل را طی کنید: 

گام اوّل: توجه به اخلاق و روحیات خود. تا توجه دقیق به اخلاق و روحیات خود نداشته باشید، نمی­ توانید همتای مناسبی برای خود انتخاب نمایید. به عنوان مثال شما باید دقت داشته باشید که شخصیت درون گرا دارید یا این که برون گرا هستید. در صورت مشخص شدن این مطلب نیز باید بدانید که میزان درون گرایی یا برون گرایی شما تا چه اندازه است.   

گام دوم: آگاهی از مصادیق مختلف همتایی در امر ازدواج. وقتی صحبت از همتایی زوج به میان می­ آید، برخی از جوان­ها صرفا به چند مصداق کلیشه­ای آن توجه می­ کنند و از مصادیق دیگر غافل هستند. چنین جوان­ هایی ممکن است بعد از ازدواج خود را در دام مشکلات و چالش هایی ببینند که رهایی از آن مستلزم صرف  هزینه­ های گزافی خواهد بود.

گام سوم: تطبیق شخص مورد نظر از وجوه مختلفی که در مصادیق همتایی مطرح می ­شود با اخلاق، رفتار، روحیات، سلایق، فرهنگ و دیگر واقعیت ­های زندگی خودتان. در این مرحله توجه به سه نکته ضروری است: 

الف. آگاهی از شیوه­ های مختلف تحقیق و نیز ظرافت ­های آن در مورد همسر آینده. 

ب. آگاهی از سؤالاتی که در مجلس خواستگاری مطرح می­شود.

ج. آگاهی از رفتارهایی که مانع انتخاب عاقلانه ­ی شما می­گردد.  

گام  چهارم: دعا و توسل و نیز توجه به نقش اعمال و رفتار در سرنوشت آینده.      

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی