بسم الله الرحمن الرحیم

سلسله درس­ هایی از ازدواج 

تناسب سیاسی

موضع­گیری­های سیاسی در واقع نشان دهنده­ی نوع جهان بینی انسان و نیز میزان درک او از محیط اطرافش خواهد بود. روی همین  اساس باید توجه دقیقی به مواضع سیاسی همسر و خانواده­ی او داشته باشید. ممکن است برخی بر  این  باور باشند که ما کاری با سیاست نداریم و موضع گیری­های سیاسی همسرمان به خودش مربوط است. این دیدگاه، سخنی غیر منطقی است؛ چرا که انسان خواهی نخواهی نسبت به مسائل پیرامونی خود حساس بوده و نمی­تواند به راحتی در کنار شخصی زندگی کند که از این جهت با او هم­عقیده نمی­باشد. همچنین به فرض که مسائل سیاسی برای شما مهم نباشد؛ ولی ممکن است برای همسر شما مهم باشد و همین عدم اعتنای شما به مسائل سیاسی برای همسرتان قابل تحمل نباشد. بنابراین ضرورت دارد که از همان ابتدای کار موضع همسرتان را پیرامون مسائل سیاسی جویا شوید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به تناسب در ازواج (۵)‌ تناسب سیاسی

 • خجسته

  سلام خواستگاری دارم ک از نظر دینی مذهبی ادراک نگرش ظاهر بشخصیت با هم تناسب داریم ایشون کرد کرمانشاهن و من شمالیم از نظر فرهنگیم یک تناسب نسبی داریم از نظر اقتصادی درامد خانواده ایشون بیشتر ولی از اونجایی ک ما بیشتر ب ظاهر خودمون و خونه زندگیمون میرسیم ب چشم نمیاد چیزی ک خیلی ذهن منو درگیر کرده تناسب سیاسی ایشون اطلاعات سیاسی بالایی داره اما ب گفته خودش هیچ نظام سیاسیی رو قبول نداره چون میگه در این دوره نمیشه ب هیچ سمتی اعتماد کرد میگه من فقط انتقاد دارم و استاد دانشگاهمون ک ایشونو میشناسه میگه ایشون مخالفن ولی معاند نیستن و با دادن اطلاعات افکارشون تقویت میشه ـ من از نظر سیاسی موافق نظامم ن صد درصد میدونم ایراد داره ایرادای بزرگم داره اما بطور کلی موافقم یعنی رای میدم راهپیمایی میرم و سخنان رهبریو گوش میدم ـ ایشونم میگه من رای میدم با راهپیمایی رفتن شمام موافقم اما خودم علاقه ای ب راه پیمایی ندارم ـ با این شرایط بنظرتون من چیکار کنم؟

  [پاسخ]

 • خجسته

  فقط لطفا جوابمو ب ایمیلم بفرستین

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی