بسم الله الرحمن الرحیم

آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند . . .

مرحوم میرزای قمی از هم ­درس ی­های سیّد بحرالعلوم بود. آن ها در درس آقا باقر بهبهانی شرکت می­ کردند. در آن زمان میرزا در درسش از سید بهتر بود. حتی گاهی اوقات میرزا درس­ ها را برای سیّد توضیح می­داد.

میرزای قمی به ایران می­ آید و بعد از مدتی که آوازه­ ی شهرت علمی سید را می­ شنود، از این امر متعجب می­ گردد.

وقتی به نجف می­رود نزد سید رفته و علت را جویا می­ شود.

سید می­ گوید: شبی به مسجد کوفه رفته بودم که دیدم آقایم حضرت ولی عصر (عجل ­الله ­تعالی ­فرجه) مشغول عبادت است. ایستادم تا نمازش تمام شود. بعد از نماز سلام کردم. آقا جواب مرحمت فرمودند و دستور دادند پیش بروم. مقداری جلو رفتم و از روی ادب ایستادم. آقا فرمودند جلوتر بیا! تا چند قدمی ایشان رفتم تا اینکه به آقا نزدیک شدم.

ایشان مرا در آغوش گرفت و به سینه­ی مبارک چسباند. در این هنگام بود که آن چه خدا خواست به این قلب و سینه سرازیر شد.

خسروا گوشه­ چشمی به من بی ­سرو پا کن * سوی دل سوختگان یک نظر از بهر خدا کن

نفس نگذاردم ای شه که به  اخلاص بکوشم * منتی جان مرا از ستم نفس رها کن

حل نشد دل بر اثر نفس پرستی * حل آن را تو حوالت به کف و عقده گشا کن

آخر ای ابر سخا آب زن این نار هوایم * تن خاکی مرا خاک در اهل وفا کن.

کرده­ام گم ره وصل تومن ای کعبه­ی مقصود * رحمی دردمن از داروی توفیق دوا کن

خون شد آخر دل «حیران» و خود از دیده برون شد * از ره لطف شها یک نظری سوی گدا کن. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی