بسم الله الرحمن الرحیم 

برگرفته از کتاب «شیعه در روایات اهل سنت» نوشته ی «احمد نباتی» مدیر سایت

* جهل عمر به کتاب خدا و  قضاوت نابه جا!

در زمان عمر زنی ازدواج کرد و بعد از شش ماه نوزادی را به دنیا آورد. عمر به این گمان که او زنا کرده حکم به سنگسارش داد. در این هنگام خبر به امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) رسید. آن حضرت فرمود: خداوند متعال در قرآن کریم  فرموده است: «وَالوالِدَاتُ یُرضِعنَ أولادَهُنَّ حَولَینِ کامِلَین» و درجای دیگر فرموده است: «وَ حَملُهُ وَ فِصالُهُ ثَلاثونَ شهراً». خداوند در یک جا فرموده است که مادرها فرزندان خود را دو سال کامل شیر دهند و در جای دیگر فرموده است مدَّت زمانِ، حمل و شیر دهی او سی ماه کامل بود. از تلفیق این دو آیه معلوم می­ شود که حداقل مدت حملِ فرزند، شش ماه می­ باشد. 

عمر با شنیدن این حکم از آن زن دست کشید و گفت: اگر علی نبود عمر هلاک شده بود.[۱]

در برخی دیگر از کتب اهل سنّت آمده است که خواهر آن زن به تظلّم خواهی نزد علی (علیه السلام) رفت و حضرت امیر المؤمنین (علیه­ السلام) این حکم را برای عثمان بیان فرمود و چون عثمان نزد عمر رفت دیگر کار از کار گذشته بود و زن را سنگسار کرده بودند. آن زن بی ­چاره قبل از مرگ به خواهرش گفته بود: ای خواهر عزیزم ناراحت نباش! به خدا سوگند که هرگز به چنین گناهی آلوده نشده ­ام و دامن خود را آلوده نکرده ­ام.

فرزند آن زن بعد از آن که بزرگ شد شباهت بسیار زیادی به پدر خود داشت که همین دلیل بر بی ­گناهی آن زن بود…[۲] 


[۱] . سنن الکبری. 

[۲] . مالک در المُوطّـأ، ج۲، ص۱۷۶ (ج۲، ص۸۲۵، ح۱۱) و بیهقی در سنن الکبری، ج۷، ص۴۲ و ابوعمر در العلم، ص۱۵۰ (ص۳۱۱، ح۱۱) و ابن کثیر در تفسیر ابن کثیر، ج۴، ص۱۵۷ و ابن بدیع در تیسیر الوصول، ج۲، ص۹ (ج۲، ص۱۱) و العینی در عمدۀ القاری، ج۹، ص۶۴۲ (ج۲۱، ص۱۸) و سیوطی در الدُّر المنثور، ج۶، ص۴۰ (ج۷، ص۴۴۱) ـ که همگی از ابن منذر و ابن حاتم نقل کرده­ اند. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی