امام باقر (علیه السلام) در رابطه با دعای بهاء که در سحرهای ماه مبارک رمضان خوانده می شود، فرمودند: اگر مردم می دانستند که این دعا چه عظمتی نزد خداوند دارد و اگر می دانستند که این دعا با چه سرعتی به اجابت می رسد، برای دستیابی به آن، با یکدیگر به جنگ بر می خواستند، هر چند با شمشیر!

بسم الله الرحمن الرحیم

برگرفته از کتاب «شیعه در روایات اهل سنت» نوشته ی «احمد نباتی» مدیر سایت

قتل عبد الله بن مسعود، صحابی بزرگ رسول خدا

­­ابن مسعود کلید دار خزانه­ بود. او هنگامی که خیانت ­های پیاپی به بیت المال را مشاهده کرد، کلید بیت المال را به طرف ولید بن عُقبه انداخت و عثمان را به بدعت گذار در دین توصیف کرد.

ولید در نامه ­ای به عثمان نوشت: «ابن مسعود با تو بیعت کرده و به تو طعنه می ­زند!» عثمان هم در جواب نوشت؛ او را به مدینه بفرست!. مردم جمع شدند تا از خارج شدن او جلوگیری کنند. امّا ابن مسعود قبول نکرد و پس از توصیه ­ی مردم به تقوای الهی و عمل به قرآن به مدینه رفت.

هنگامی که به مدینه رسید عثمان بالای منبر پیامبر (صلّی ­الله ­علیه ­و آله) نشسته بود و سخنرانی می ­کرد و با دیدن ابن مسعود به او توهین کرد و الفاظ زشتی را در مورد او به کار برد. ابن مسعود هم در جواب گفت: من این گونه که تو توصیف می ­­کنی نیستم، بلکه من صحابی و یار رسول خدا (صلّی ­الله ­علیه ­و آله) هستم. عایشه که در مجلس حاضر بود فریاد زد ای عثمان! آیا این حرف­ ها را به صحابی رسول خدا نسبت می­ دهی؟ عثمان به عایشه گفت: ساکت شو، ای زن! بعد به غلام خود، عبد الله بن زمعه، دستور داد تا ابن مسعود را ـ که پیر مردی بود ـ با ضرب و شتم از مسجد بیرون کند. عبد الله بن زمعه هم ابن مسعود را به زمین انداخت و او را کتک زد تا جایی که استخوان ­هایش شکست و در اثر همین ضربات از دنیا رفت.[۱]


[۱] . الإستیعاب، ج۱، ص۳۷۳ و انساب الأشرف، ج۶، ص۱۴۷٫ 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • کاربران حاضر: 2
  • بازدید امروز: 2088
  • بازدید هفته: 31171
  • بازدید ماه: 140072
  • بازدید سال: 1663936
  • تاریخ به‌روزشدن سایت: خرداد ۹, ۱۳۹۶
عکس های متنوع تصادفی