امام باقر (علیه السلام) در رابطه با دعای بهاء که در سحرهای ماه مبارک رمضان خوانده می شود، فرمودند: اگر مردم می دانستند که این دعا چه عظمتی نزد خداوند دارد و اگر می دانستند که این دعا با چه سرعتی به اجابت می رسد، برای دستیابی به آن، با یکدیگر به جنگ بر می خواستند، هر چند با شمشیر!

بسم الله الرحمن الرحیم

برگرفته از کتاب «شیعه در روایات اهل سنت» نوشته ی «احمد نباتی» مدیر سایت

در صحیح بخاری کتاب تفسیر از طریق ابن ملیکه ازعبد الله بن زبیر نقل می ­کند که: چند سواره نظام از بنی تمیم گسیل شدند. ابوبکر گفت: قعقاع بن ابی معبد را امیر آن ها کن. و عمر گفت: اقرع بن حابس را امیر آن ها کن.  [اقرع بن حابس همان اعرابی است که پیامبر او را در حال ادرار کردن در مسجد دید و حدیث آن را بخاری در صحیح خود ذکر کرده است]  [۱] 

ابوبکر به عمر گفت: تو هدفی جز مخالفت با من نداشتی !

عمر گفت: هدف من مخالفت با تو نبود؛ پس در محضر رسول خدا به جدال پرداختند و صدایشان بلند شد تا این که این آیه نازل شد: «یا أیُّها الَّذین آمنوا لا تُقَدِّموا بَینَ یَدَی الله وَ رسوله و اتَّقُوا اللهَ إنَّ اللهَ سَمیعٌ عَلیم»؛ یعنی: ای کسانی که ایمان آورده ­اید! چیزی را بر خدا و رسولش مقدم نشمرید (و پیشی نگیرید)، و تقوایی الهی پیشه کنید که خداوند شنوا و داناست.


[۱] . صحیح بخاری، ج۴، ص۱۸۳۴، ح۴۵۶۶٫ 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 1289
  • بازدید دیروز: 5104
  • بازدید هفته: 40424
  • بازدید ماه: 145462
  • بازدید سال: 1665898
عکس های متنوع تصادفی