بسم الله الرحمن الرحیم

برگرفته از کتاب «شیعه در روایات اهل سنت» نوشته ی «احمد نباتی» مدیر سایت

در صحیح بخاری کتاب تفسیر از طریق ابن ملیکه ازعبد الله بن زبیر نقل می ­کند که: چند سواره نظام از بنی تمیم گسیل شدند. ابوبکر گفت: قعقاع بن ابی معبد را امیر آن ها کن. و عمر گفت: اقرع بن حابس را امیر آن ها کن.  [اقرع بن حابس همان اعرابی است که پیامبر او را در حال ادرار کردن در مسجد دید و حدیث آن را بخاری در صحیح خود ذکر کرده است]  [۱] 

ابوبکر به عمر گفت: تو هدفی جز مخالفت با من نداشتی !

عمر گفت: هدف من مخالفت با تو نبود؛ پس در محضر رسول خدا به جدال پرداختند و صدایشان بلند شد تا این که این آیه نازل شد: «یا أیُّها الَّذین آمنوا لا تُقَدِّموا بَینَ یَدَی الله وَ رسوله و اتَّقُوا اللهَ إنَّ اللهَ سَمیعٌ عَلیم»؛ یعنی: ای کسانی که ایمان آورده ­اید! چیزی را بر خدا و رسولش مقدم نشمرید (و پیشی نگیرید)، و تقوایی الهی پیشه کنید که خداوند شنوا و داناست.


[۱] . صحیح بخاری، ج۴، ص۱۸۳۴، ح۴۵۶۶٫ 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی