سؤال: اگر دو شهر کاملا به یکدیگر متصل باشند، یا می توان آن ها را یک شهر به حساب آورد یا خیر؟

جواب: معیار یکی بودن شهر، اتصال ساختمان های آن نیست، بلکه ملاک عرف است. یعنی اگر عرف این دو را یک شهر به حساب آورد، و شهر دوم را یکی از محلات شهر اول بداند، هر دو یک شهر محسوب می شوند. در غیر این صورت دو شهر مستقل هستند و یک شهر به حساب نمی آیند.

به عنوان مثال «خمینی شهر» کاملاً متصل به «اصفهان» است. وقتی به عرف مراجعه می کنیم می بینیم که کسی نمی گوید «خمینی شهر»، محله ای از محلات اصفهان است. بنابراین این دو شهر را نمی توان یکی به حساب آورد. بنابراین کسی که قصد خروج از خمین شهر را دارد، باید ابتدای مسافرت خود را آخرین خانه های خمین شهر قرار دهد.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی