امام باقر (علیه السلام) در رابطه با دعای بهاء که در سحرهای ماه مبارک رمضان خوانده می شود، فرمودند: اگر مردم می دانستند که این دعا چه عظمتی نزد خداوند دارد و اگر می دانستند که این دعا با چه سرعتی به اجابت می رسد، برای دستیابی به آن، با یکدیگر به جنگ بر می خواستند، هر چند با شمشیر!

بسم الله الرحمن الرحیم

روزی سخنرانی در یک سمینار، بحث خود را با بالا بردن یک اسکناس آغاز کرد.

به حاضرین گفت: «این کاغذ چیست؟»

یکی گفت: «یک اسکناس باارزش است.»

سخنران، اسکناس را مجاله کرد و سپس پرسید «حالا این کاغذ چیست؟»

گفتند: «باز هم، همان اسکناس باارزش است.»

سخنران، اسکناس را بیشتر مجاله کرد تا جایی که دیگر به حالت اتو کشیدۀ اول برنگشت. در این حال از حضار پرسید: «حالا نظرتان چیست؟»

یکی از حاضرین جواب داد: «این اسکناس، باز هم ارزش سابق خود را دارد و با این کارها، ذره ای از ارزش آن کاسته نشده است.»

دیگران هم نظر وی را تأیید کردند.

سخنران گفت: ….

بازدید کندۀ گرامی! نتیجه را شما بنویسید… 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به اسکناس، ارزش خود را از دست نمی دهد!

 • حمید

  ممکن است حوادث و پیشامدهای زندگی، به ظاهر، شما را مجاله و له کنند، اما هیچ کدام از آن حوادث نمی توانند ذره ای از ارزش ذاتی و انسان شما را بگیرند! خداوند متعال شما را با کرامت و ارزش های اناسنی خلق کرده، شما را برای تصاحب مقام و جایگاه خلیفۀ اللهی خلق کرده. وقتی اعتماد به نفس داشته باشید و توانمندی هایی که خداوند متعال به شما عنایت کرده ببینید، هیچ وقت دست و چای خود را کم نمی کنید و همراه را عزت نفس و آزادگی زندگی می کنید. هر چند که دیگران قصد تحقیر شما را داشته باشند!

  [پاسخ]

 • سلام…زیباست…انسان نباید ارزش خودش را در برابر حوادث روزگار از دست بدهد،حتی اگر او را خم کنند و یا ظلم کنند و یا مچاله اش کنند…موفق باشید و رستگار

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
 • کاربران حاضر: 7
 • بازدید امروز: 3899
 • بازدید هفته: 32982
 • بازدید ماه: 141883
 • بازدید سال: 1665747
 • تاریخ به‌روزشدن سایت: خرداد ۹, ۱۳۹۶