بسم الله الرحمن الرحیم

روزی سخنرانی در یک سمینار، بحث خود را با بالا بردن یک اسکناس آغاز کرد.

به حاضرین گفت: «این کاغذ چیست؟»

یکی گفت: «یک اسکناس باارزش است.»

سخنران، اسکناس را مجاله کرد و سپس پرسید «حالا این کاغذ چیست؟»

گفتند: «باز هم، همان اسکناس باارزش است.»

سخنران، اسکناس را بیشتر مجاله کرد تا جایی که دیگر به حالت اتو کشیدۀ اول برنگشت. در این حال از حضار پرسید: «حالا نظرتان چیست؟»

یکی از حاضرین جواب داد: «این اسکناس، باز هم ارزش سابق خود را دارد و با این کارها، ذره ای از ارزش آن کاسته نشده است.»

دیگران هم نظر وی را تأیید کردند.

سخنران گفت: ….

بازدید کندۀ گرامی! نتیجه را شما بنویسید… 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به اسکناس، ارزش خود را از دست نمی دهد!

  • حمید

    ممکن است حوادث و پیشامدهای زندگی، به ظاهر، شما را مجاله و له کنند، اما هیچ کدام از آن حوادث نمی توانند ذره ای از ارزش ذاتی و انسان شما را بگیرند! خداوند متعال شما را با کرامت و ارزش های اناسنی خلق کرده، شما را برای تصاحب مقام و جایگاه خلیفۀ اللهی خلق کرده. وقتی اعتماد به نفس داشته باشید و توانمندی هایی که خداوند متعال به شما عنایت کرده ببینید، هیچ وقت دست و چای خود را کم نمی کنید و همراه را عزت نفس و آزادگی زندگی می کنید. هر چند که دیگران قصد تحقیر شما را داشته باشند!

    [پاسخ]

  • سلام…زیباست…انسان نباید ارزش خودش را در برابر حوادث روزگار از دست بدهد،حتی اگر او را خم کنند و یا ظلم کنند و یا مچاله اش کنند…موفق باشید و رستگار

    [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت