امام باقر (علیه السلام) در رابطه با دعای بهاء که در سحرهای ماه مبارک رمضان خوانده می شود، فرمودند: اگر مردم می دانستند که این دعا چه عظمتی نزد خداوند دارد و اگر می دانستند که این دعا با چه سرعتی به اجابت می رسد، برای دستیابی به آن، با یکدیگر به جنگ بر می خواستند، هر چند با شمشیر!

بسم الله الرحمن الرحیم

سن تکلیف دخترسن تکلیف دختر

در مورد سن تکلیف دختر خانم ها یک نشانه وجود دارد و آن:

کامل شدن ۹ سال قمری است. (تقریبا معادل ۸ سال و ۸ ماه و ۲۰ روز شمسی) 

وقتی که دختر خانم به سن تکلیف رسید، باید به تکالیف شرعی خود عمل کند. نماز خود را بخواند. حجاب خود را رعایت کند و روزه ها را هم بگیرد. 

سن تکلیف پسر

در مورد سن تکلیف آقا پسرها سه نشانه مطرح است که هر کدام از آن ها زودتر واقع شد، به سن تکلیف رسیده است

۱ ـ رویییدن موهای درشت در زیر شکم

۲ ـ خارج شدن منی از بدن

۳ ـ کامل شدن ۱۵ سال قمری (تقریبا معادل ۱۴ سال و ۷ ماه و ۱۵ روز شمسی)

وقتی که آقا پسر به سن تکلیف رسید، باید به تکالیف شرعی خود عمل کند. 

توجه: برای تبدیل سال شمسی به سال قمری، اینجا کلیک کنید.

راهنمای استفاده: در قسمت مربوط به شمسی، تاریخ تولد خود را وارد کنید و سپس گزینۀ «تبدیل» را که مقابل شمسی است کلیک کنید. مشاهده می کنید که تاریخ تولد شما به قمری و میلادی نمایش داده می شود و همچنین مشخص می شود که در چه روزی متولد شده اید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 147
  • بازدید دیروز: 5325
  • بازدید هفته: 40437
  • بازدید ماه: 144973
  • بازدید سال: 1666197
عکس های متنوع تصادفی