بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم ….

سلام خدمت شما

من خانمی متاهل هستم. وقتی مجرد بودم، با پسری دوست بودم. الآن هم که متآهل شدم باز هم او را دوست دارم. هم او را دوست دارم و هم شوهرم را.

می خواهم باهاش ارتباط داشته باشم.

آیا راهی برای محرم شدن و گناه نکردنمون هست؟ یا این که باید به گناهمون ادامه بدیم؟!  

خواهش می کنم هر چه زودتر جوابمو بدید. شوهرمم مدت زیادی سرکاره. دو ماه.

پاسخ:

سلام
از نظر شرعی، کسی که شوهر داره نمی تونه با دیگری صیغۀ محرمیت بخونه. چه در قالب ازدواج دائم و چه در قالب ازدواج موقت. چیزی هم به اسم صیغۀ خواهر و برادری نداریم.

خواهرم! خودتون بهتر می دانید که این کار شما، هم گناه کبیره است و حق الله است، و هم خیانت به شوهر و حق الناس!

درست است که همسرتون رو دو ماه یک بار می بینید، و درست است که در نبود همسر دچار مشکل می شوید، اما آیا ارتباط با نامحرم و خیانت به شوهر کار درستی است؟!

اگر شما در نبود همسرتون ناراحت هستید، به یقین، همسرتون هم در جدایی از شما ناراحت است. آیا جز این است که همسر شما، به عشق شما و به خاطر شما از خانه به دور افتاده و مجبور است برای یک لقمه نان، و ادارۀ زندگی شما، از خانه به دور باشد؟!

آیا نباید قدر همسرتون رو بیشتر بدانید، و آیا نباید به جای خیانت به همسر، و ارتباط با مرد بیگانه، عشق و علاقۀ بیشتری به شوهرتون پیدا کنید؟!

اگر به خاطر خداوند سختی دوری از همسر را تحمل کنید، دست رحمت خدا وارد زندگی شما می شود و قطعا در همین دنیا، پاداش عفت و پاکدامنی شما را عنایت خواهد کرد.

اما اگر به خاطر بی صبری در دام ارتباط با نامحرم بیفتید، رحمت خداوند از زندگی شما دور می شود، و باید دیر یا زود منتظر گرفتاری ها و ذلت های ناشی از آن باشید!

آیا ذلت گناه، ارزش لذت گناه ود معصیت را دارد؟!

خواهرم! اگر تاکنون آبروی شما پیش همسر و بستگانتان نرفته و کسی متوجه ارتباط شما نشده، قطعا به دلیل پرده پوشی خداوند بوده است. اما بدانید که پرده پوشی خداوند حدی دارد و خداوند به مشا مهلت داده که دست از این کار بردارید. وقتی مهلت خداوند تمام شد، پرده از اسرار شما برمیدارد و در آن زمان اگر تمام دنیا هم جمع شوند تا آبروی شما را حفظ کنند، کسی قدرت ندارد تا مانع آبروریزی شما شود.

پس از غضب خداوند بترسید تا دیر نشده، به داد زندگی و آبروی خود برسید و پای خود را برای همیشه از این ارتباط عقب بکشید.

 امیدوارم در پرتو بندگی خداوند، بتوانید از این گناه دور شوید و زندگی خوب و سرتاسر آرامشی داشته باشید.  

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

4 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ آیا زن متأهل می تواند با مرد دیگری صیغه شود؟!

 • ناشناس

  سلام، خانمی هستم که قصد جدایی ازهمسرم رادارم انهم به صورت توافقی قرار است هفته دیگه ازهم جداشویم، قصددارم باپسری صیغه محرمیت بخوانم ، لطفا نهرچه سریعترظرتان را بگویید

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱۲م, ۱۳۹۴ ۱۵:۱۵:

  سلام
  کلیک بفرمایید

  [پاسخ]

 • setare

  سلام با یه اقایی عقد موقت کردم و با ایشون بنا بر مشکلاتی قطع رابطه کردم ولی هنوز دو ماه از زمان عقدمون مونده و ایشون هم دیگه نیستن میخواستم بدونم میتونم با یکی دیگه ازدواج موقت داشته باشم یا حتما باید منتظر بمونم
  اگه میشه به سوالم یه جواب کوتاه بدین ولی جواب بدین ممنون

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۰م, ۱۳۹۴ ۰۴:۵۵:

  سلام بر شما
  پاسخ سؤالتون رو از اینجا دریافت کنید.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی