سؤال از خانم آوا

سلام حاج آقا

آیا حجاب یک خانم با چادر کامل می شود؟

جواب:

سلام بر شما

چادر، حجاب برتر است و خانم، بهترین حجاب خود را با چادر می تواند به نمایش بگذارد.

البته حجاب، تنها در پوشش خلاصه نمی شود. بلکه نوع راه رفتن، نوع گفتار هم از دیگر ملزومات حجاب به حساب می آید.

اگر خانمی چادری باشدو چادر خود را به نحو شایسته نگه دارد و در کنار آن رفتار متینی داشته باشد و مراقب نوع گفتارش با نامحرم باشد، در این صورت می توان گفت که حجاب کاملی دارد.

با توجه به این مطلب، چادر برای کامل بودن حجاب، شرط لازم است، اما شرط کافی نیست.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی